Olejki w kosmetyce – olejki zapachowe. Dobry olejek sosnowy i arganowy – cena

W ostatnich czasach w świecie kosmetyków prym wiodą wszelkiego rodzaju olejki. Można wyróżnić olejki eteryczne, czyli typowe olejki zapachowe czy też olejki pielęgnujące, do masażu, kąpieli.
Olejek arganowy, zwany również marokańskim złotem. Bogaty jest w kwasy omega 3 i 6, przeciwutleniacze, dzięki czemu ma właściwości przeciwstarzeniowe. Zapobiegając powstawaniu wolnych rodników opóźnia procesy niszczące komórki. Pielęgnuje także skórę trądzikową, alergiczną, wzmacnia włosy oraz paznokcie. Dobry olejek arganowy to niestety wysoka cena, jednak efekty po jego zastosowaniu są zniewalające i warte każdej wydanej złotówki.

 
Jeśli chodzi natomiast o olejki eteryczne to jednym z najbardziej popularnych jest olejek sosnowy. Uzyskiwany jest szyszek i młodych pędów sosny. Można go stosować do kąpieli, inhalacji, masażu. Polecany jest szczególnie osobom, chorującym na zapalenie zatok ponieważ inhalacje ułatwiają udrażnianie dróg oddechowych. Ma właściwości bakteriobójcze i odkażające. Działa również rozgrzewająco, pomagając w ten sposób na bóle reumatyczne. Dodanie kilku kropel do kąpieli sprawi ukoi zszargane nerwy, ale również pozwoli pozbyć się zmęczenia po całym dniu.

 

Author: badgermining.com.pl