4 kroki do pięknej i szczupłej sylwetki

Szczupła i zgrabna sylwetka to z pewnością marzenie każdej kobiety. Niestety, wiele z nas ma za sobą dziesiątki rygorystycznych diet i lata bezskutecznego odchudzania, które nie przyniosło właściwych efektów. Winę ponosi nie tylko styl życia, ale również zmiany, jakie z czasem zachodzą w naszym ciele oraz problemy hormonalne. Przedstawiamy 4 proste kroki, które pomogą Ci zadbać o piękną i szczupłą sylwetkę każdego dnia bez większych wyrzeczeń!

1. Bądź aktywna

Nie musisz spędzać wielu godzin na siłowni, by cieszyć się zdrowiem, witalnością, świetnym samopoczuciem i nienaganną sylwetką. Wystarczy, że w ciągu dnia będziesz wykonywać drobne aktywności, które w całości złożą się na całkiem spory wysiłek. Zamień dojazd na niewielkie zakupy samochodem na krótki spacer, szybciej wykonuj obowiązki domowe (to naprawdę świetne ćwiczenie!) i poświęć 15 minut każdego ranka na rozciąganie. . Zabierz na długi spacer ukochanego czworonoga lub zaplanuj na sobotnie popołudnie aktywny wypoczynek z dziećmi. Jeśli chodzi o spalanie kalorii tabele pomogą Ci określić ile dziennie spalasz na zwyczajnych aktywnościach

2. Szukaj zamienników

Pamiętaj, że dieta nie oznacza wyrzeczeń do końca życia. Z powodzeniem możesz szukać zamienników różnych pysznych i kalorycznych potraw. Wybieraj wartościowe, dobre jakościowo produkty, staraj się spożywać dużą ilość warzyw i owoców. W domu możesz przygotować zdrowszą i pyszną wersję pizzy, aromatycznych burgerów oraz wspaniałych deserów dla całej rodziny.

3. Pij dużo wody

Odpowiednie nawodnienie jest nie tylko niezbędne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia, ale również dla zadbania o sylwetkę. Picie minimum 2,5 litrów wody niegazowanej zapobiegnie zaburzeniem gospodarki wodnej organizmu, a także uchroni Cię przed wystąpieniem cellulitu i opuchlizny.

4. Nie zapomnij o śnie

Pamiętaj, że prowadząc zdrowy styl życia nie możesz zapominać o odpoczynku. Dorosły człowiek powinien przesypiać około 8 godzin na dobę, podczas których cały organizm może się zregenerować. Dodatkowo staraj się przed snem wyłączać wszystkie urządzenia i unikaj korzystania z telefonu komórkowego w łóżku, co zapewni Ci znacznie bardziej wydajny i higieniczny sen.

Author: badgermining.com.pl