Jak stosować glinkę Ghassoul?

Pielęgnacja naturalna bardzo zyskuje na popularności i nie ma się temu co dziwić. Jednym z największych hitów jest marokańska glinka Ghassoul, którą zdecydowanie warto włączyć w naszą codzienną pielęgnację. Marokańska glinka Ghassoul zastosowanie, czyli jak używać tego niezwykłego kosmetyku.

Glinka Ghassoul – sekret urody z Maroko

Glinka Ghassoul to unikalny kosmetyk, który może być wydobywany tylko w jednym miejscu na świecie. Wydobycie tej glinki jest w stu procentach ręczne, co tylko sprawia, że substancja ta jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Co więcej, ma ona francuski certyfikat ECOCERT, który gwarantuje nam, że jest ona w stu procentach ekologiczna.
Ten niezwykły kosmetyk ma wiele zastosowań w pielęgnacji naszej twarzy, ciała, a także włosów. Jak możemy użyć jej w naszych codziennych rytuałach pielęgnacyjnych?

Marokańska glinka Ghassoul zastosowanie

Jest wiele sposobów, które możemy wykorzystać glinkę Ghassoul w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Najpopularniejszym z nich jest maseczka. Wystarczy, że połączymy glinkę z wodą lub hydrolatem i dokładnie ją wymieszamy. Do takiej maski możemy dodać też dodatkowe składniki aktywne, oleje lub witaminy.
Oprócz tego, glinkę możemy dodać też do innych kosmetyków. Warto dosypać jej trochę do gotowych maseczek, szamponów, odżywek do włosów przycinek czy naturalnych mydełek. Warto pamiętać przycinek że glinki dodajemy od jednego do dwóch procent kosmetyków. Takie stężenie wystarczy, żeby aktywować jej niezwykłe działanie.
Co więcej, możemy też zdecydować się na kąpiel z glinką. Żeby to zrobić, do kąpieli dodajemy około 100 g glinki. Teraz możemy zrelaksować się w wodzie przez około 15 – 20 minut. Podobnie jak w przypadku maseczki, do kąpieli możemy dodać też inne składniki. Świetnie sprawdzą się tutaj olejki, na przykład ze słodkich migdałów. Po kąpieli należy opłukać ciało wodą i nałożyć ulubiony balsam lub oliwkę.

Zaufaj naturze

Glinka Ghassoul jest kosmetykiem naturalnym, który będzie miał świetne działanie na naszą skórę oraz włosy. Zdecydowanie warto włączyć ją w naszą codzienną pielęgnację.

 

Author: badgermining.com.pl