Jak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami?

Nie da się ukryć, że zdrowie jest najważniejszą rzeczą w naszym życiu. Aż można sobie przypomnieć fraszkę “Na zdrowie” i słowa Jana Kochanowskiego “jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Pojawiające się choroby mają wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. Warto nie poddawać się i starać przeciwstawiać chorobom. Nadciśnienie jest nieprzyjemną dolegliwością, bo sprawia, że mamy bóle głowy, nudności czy też zaburzenia widzenia. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to poważna choroba. Po lekturze naszego artykułu będziesz wiedział jak domowymi sposobami wpłynąć na spadek ciśnienia. Zapraszamy!

Czosnek, jako lek na obniżenie ciśnienia

Zanim zaczniemy wyjaśniać naturalne metody obniżania ciśnienie, to powiedzmy szczerze – zawsze najważniejsze jest, by konsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Pomimo tego, że zielarstwo czy też natura obdarza nas dobrodziejstwem, dzięki któremu możemy się leczyć, to jednak porada z doktorem jest najistotniejsza. Sposoby na naturalne obniżenie ciśnienia krwi są skuteczne, ale do czasu.

Czosnek dzięki związkom, które zawiera jak triperpeny czy flawoidy jest bardzo skutecznym środkiem na obniżanie naszej krwi. Zalecaną dawką jest 1 ząbek dziennie. Ponadto cechuje go mnogość innych zalet jak działanie antyoksydacyjne, które oczyszcza nasz organizm z odkładających się produktów przemiany materii.

Melisa, która nie tylko uspokaja

Melisa kojarzy nam się z ziołem, które pijemy w momencie nadmiernego zdenerwowania by złagodzić objawy. Ponadto ułatwia nam zasypianie i jest naszą orędowniczką w walce z zaparciami. Analogicznie jak w przypadku czosnku, melisa zawiera flawonoidy, które mogą wpływać na obniżanie naszego ciśnienia i też ogranicza ryzyko występowania cukrzycy czy miażdżycy

Warto zapoznawać się z zastosowaniem ziół w medycynie, jednak powtórzymy to, co było napisanie we wstępie: ZIOŁA NIE ZASTĄPIĄ WIZYTY LEKARSKIEJ. Lekarstwa syntetyczne są specjalnym wyrobem, który ma swoje przeznaczenie w walce m.in. z nadciśnieniem i apelujemy o zdrowy rozsądek i niezaniedbywanie konsultacji medycznych.

Author: badgermining.com.pl