Kwas migdałowy 40 jak często

Wiele kobiet chcąc uzyskać efekt młodszej i wyraźnie zdrowszej skóry twarzy decyduje się na zabiegi peelingów chemicznych. Sporą popularnością wśród wykorzystywanych w tym celu substancji cieszy się kwas migdałowy należący do grupy kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów), czyli środków pochodzenia naturalnego.

Kwas migdałowy oczyszcza, wygładza, regeneruje i rozjaśnia skórę. Jednocześnie jest stosunkowo delikatny i nie jest fotouczulający – wystawienie twarzy potraktowanej kwasem migdałowym na promienie słoneczne nie jest tak ryzykowne jak w przypadku innych, podobnych środków (oczywiście należy stosować odpowiedni krew z filtrem UV).

Ile razy trzeba wykonać peeling kwasem migdałowym?

Jednorazowy peeling kwasem migdałowym nie zawsze zapewnia idealny, oczekiwany efekt. W związku z tym wiele kobiet decyduje się na przynajmniej kilka tego typu zabiegów. Niestety nie można określić jaka ilość peelingów jest odpowiednia – u jednych osób już pierwszy peeling da wystarczający efekt, u innych należy powtarzać go minimum kilkukrotnie. Czy jest to jednak bezpieczne?

Jak często można stosować peeling chemiczny?

Każda skóra jest inna i u jednej osoby wystarczy jej tydzień na regenerację, a u innej dwa razy dłużej. Co do zasady jednak minimalny okres przerwy pomiędzy zabiegami peelingu chemicznego (niezależnie od stosowanej substancji) to 10 dni. Specjaliści zalecają jednak, aby w szczególnych przypadkach wydłużyć go do nawet 30 dni. Pozwoli to w 100% zregenerować naskórek i zapewnić bezpieczny następny zabieg.

Niepożądane działania kwasu migdałowego

Jeśli chodzi o kwas migdałowy efekty uboczne peelingu chemicznego z jego wykorzystaniem są mało poważne i dotkliwe (w wielu przypadkach nie występuje żaden niepożądany efekt). Można wymienić ich zaledwie kilka: pojawienie się rumienia, świądu, pieczenia, a czasem także złuszczanie naskórka.

Przyrównując więc potencjalne korzyści płynące z peelingu kwasem migdałowym do ryzyka, można ocenić, że jest to całkiem bezpieczna metoda i warto z niej skorzystać, jeśli chcemy poprawić wygląd skóry twarzy, szyi czy dekoltu.

 

Author: badgermining.com.pl