Krostki po ospie wietrznej: jak je wysuszyć i sprawić, by zniknęły?

Mały pęcherzyk tu, mały pęcherzyk tam – pojawiają się najpierw na skórze głowy, klatce piersiowej i błonach śluzowych, a potem rozprzestrzeniają się na nogi i twarz. To jest ospa wietrzna krostkowa! W leczeniu pęcherzy i strupów należy zachować szczególną ostrożność, aby z jednej strony uniknąć nieestetycznych i ostatecznych blizn, a z drugiej strony ograniczyć ryzyko skórnych nadkażeń bakteryjnych. Zadanie jest żmudne, biorąc pod uwagę ilość krostek po ospie wietrznej, ale przy odrobinie bawełny, cierpliwości i kilku dobrych refleksach, ich zniknięcie jest gwarantowane!

Krosta po ospie wietrznej: bez drapania!

Lekarz zazwyczaj przepisuje lek przeciwhistaminowy, aby złagodzić swędzenie, ale to niekoniecznie zapobiegnie drapaniu pryszczy przez dziecko lub niemowlę. Obetnij mu paznokcie bardzo krótko i wyszczotkuj je mydłem, z jednej strony po to, aby nie zrywać strupków i nie zatrzymywać normalnego procesu gojenia, z drugiej strony dlatego, że bakterie lubią zagnieżdżać się na paznokciach i w ten sposób ryzykują zanieczyszczenie zmian ospy wietrznej. W nocy załóż mu rękawiczki, aby nie drapał się podczas snu.
Nie przegrzewaj mieszkania, ponieważ ciepło zwiększa chęć do drapania. Idealna jest temperatura 19°C. Nie pozwól mu się też pocić, bo to pogarsza swędzenie.

Zapobieganie superinfekcji plam ospy wietrznej.

Istnieją pewne środki higieniczne, które należy stosować codziennie, aby uniknąć nadkażenia pryszczy i blizn po ospie wietrznej. Można też kilka razy dziennie dezynfekować każdą krostę po ospie wietrznej chlorheksydyną, która przyspiesza proces wysychania, ale też codziennie lub dwa razy dziennie robić krótkie kąpiele w letniej wodzie z użyciem mydła dermatologicznego w płynie, które nie zawiera środków antyseptycznych. Gdy dziecko wyjdzie z kąpieli, nie pocieraj skóry ręcznikiem, ale delikatnie ją oklepuj. Unikaj również długotrwałych kąpieli, które spowalniają wysychanie strupów.

Pryszcz ospy wietrznej: naturalne rozwiązania.

W aromaterapii możesz stworzyć roztwór, który szybciej wysuszy pryszcze po ospie wietrznej i ograniczy powstawanie blizn, który możesz stosować nawet u niemowląt powyżej 3 miesiąca życia. Wymieszaj 2 małe szklanki sody oczyszczonej z 40 ml wody i 20 kroplami olejku eterycznego z lawendy drobnolistnej i nałóż na każdą krostę ospy wietrznej za pomocą wacika, bardzo delikatnie.
W ziołolecznictwie kwiat lipy jest królem, który sprawia, że swędzenie znika! Umieść dużą garść kwiatów i liści limonki w płóciennej torbie i powieś ją pod kranem prysznica. Gdy kąpiel będzie już przygotowana, rozgrzana i dziecko będzie w niej przebywać, swędzenie zniknie jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Czego należy unikać w przypadku ospy wietrznej?

W przypadku ospy wietrznej należy unikać kilku rzeczy. Wiedz, że nie powinnaś używać talku, ponieważ sprzyja on powstawaniu miejscowych superinfekcji. Zabronione jest również stosowanie kremów lub żeli zawierających antybiotyk, środek przeciwwirusowy, przeciwświądowy lub znieczulający. Jeśli chodzi o dezynfekcję krostek po ospie wietrznej, nie należy używać eozyny, ponieważ nie ma ona wystarczającej mocy dezynfekującej. Wreszcie, nie wystawiaj dziecka na działanie promieni słonecznych przez co najmniej trzy tygodnie i unikaj długich kąpieli.

Author: badgermining.com.pl