Domowe sposoby na wrastanie włosków

Pielęgnacja ciała jest bardzo ważna, niezależnie od wieku w jakim się jest. O swój wygląd zewnętrzny powinni dbać mężczyźni i kobiety, ale to kobiety mają zdecydowanie więcej do roboty, jeśli chodzi o odpowiednią pielęgnację. W domowym zaciszu ma się doskonałe warunki do codziennej pielęgnacji, trzeba jednak do tego wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne i urządzenia kosmetyczne.

5 sprawdzonych sposobów na wrastające włoski

Kobiety borykają się z różnymi niedoskonałościami ciała i często są narażone na wrastanie włosków w okolicach bikini i na nogach. Ten problem jest dosyć kłopotliwy, ponieważ wrastające włoski powodują ból i nieestetycznie się prezentują. Nic więc dziwnego, że kobiety stosują różne kosmetyki i urządzenia, które mają niwelować ten problem lub mu zapobiegać. Co ciekawe są także domowe sposoby na to, jak pozbyć się tego problemu. Można wymienić 5 sposobów na wrastające włosy: woda z solą, pilling kawowy, soda oczyszczona, płatki owsiane i wyrywanie pojedynczych włosków.

Woda z solą – najprostszy sposób na wrastające włoski

Jest kilka sposobów na to, jak szybko i skutecznie zawalczyć z wrastającymi włoskami. Przy takim problemie przede wszystkim trzeba w odpowiedni sposób zmiękczyć skórę. Do tego potrzebna będzie zwykła sól i woda. Do szklanki letniej wody należy dodać łyżkę stołową soli i dokładnie wymieszać. Następnie w takim roztworze należy zamoczyć wacik i nim przecierać miejsca, w których wrastające włoski. Jak widać jest to bardzo szybki i prosty zabieg, nie wymaga ponoszenia dużych kosztów.

Domowy pilling

Kolejnym domowym sposobem na wrastanie włosków jest wykonanie pillingu z produktów, które każdy ma w swoim domu. Do wykonania takiego pillingu potrzebna będzie kawa mielona, żel pod prysznic lub mydło i cynamon. Wszystkie składniki należy ze sobą połączyć tak by powstała gęsta papka i taką papką należy smarować miejsca, w których najwięcej jest wrastających włosków. Taki pilling poradzi sobie z nimi bardzo szybko, na dodatek wspaniale wygładzi on skórę na ciele.

 

Author: badgermining.com.pl